Blog

11
kwiecień

Szybki hosting – czy ma pozytywny wpływ na pozycję strony w Google?

Każdy właściciel strony internetowej albo sklepu online marzy o tym, aby wyświetlać się w kilku pierwszych wynikach wyszukiwania. Na pozycję witryny wpływa m.in. to, jak jest ona zaprojektowana, jaki content zawiera i czy jest bezpieczna. Co ciekawe, znaczenie ma tu również hosting. Dlaczego warto mądrze wybrać hostingodawcę, mając na uwadze nie tylko cenę, ale i pozycjonowanie? Agencja WiDI ART z Przemyśla podpowiada!

Szybki hosting dla strony WWW, czyli jaki?

Od czego tak naprawdę zależy szybkość hostingu? Pierwszy czynnik to oczywiście dyski, będące na wyposażeniu serwerów. W naszej agencji wykorzystujemy do tego celu dyski SSD, zapewniające:

  • niezawodne, stabilne działanie,
  • mniejszą awaryjność niż klasyczne HDD,
  • znaczną pojemność i szybkość,
  • odporność na wahania temperatur, wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne.

O szybkości przesądzają również: transfer danych, ilość dostępnej pamięci RAM oraz możliwość połączenia dysków w macierze. Wszystkie te zasoby serwera mogą znacząco wpływać na prędkość ładowania się umieszczonych na nim stron internetowych. Aby spełnić oczekiwania zarówno małych przedsiębiorstw, jak i firm, chcących zakładać rozbudowane sklepy online, oferujemy zróżnicowane pakiety hostingu WWW. Zapraszamy do kontaktu z naszym oddziałem w Przemyślu lub w Rzeszowie– doradzimy najlepsze rozwiązanie!

Hosting a pozycjonowanie sklepu lub strony

Nie jest tajemnicą, iż roboty Google przychylniej „patrzą” na szybciej ładujące się strony. Nic dziwnego. Zadaniem wyszukiwarki jest przecież zaserwowanie użytkownikom treści, odpowiadającym ich zapytaniom. Jeśli więc internauta zobaczy na liście wyników wyszukiwania daną stronę WWW, kliknie, aby na nią przejść, po czym musi długo czekać, aby zobaczyć jej zawartość, to… nie będzie czekał. Dlatego właśnie sprawnie wyświetlające swą zawartość witryny są bardziej promowane.

Co zatem może spowalniać działanie sklepu internetowegoalbo strony? Oczywiście ogromna ilość danych (grafiki, podstrony, inne media) oraz duża liczba wtyczek czy skryptów. Wtedy wymagany jest szybszy hosting. Co ciekawe, gdy na współdzielonym serwerze przechowywane są i spore sklepy, i mniejsze witryny, spory ruch dla tych pierwszych może również spowalniać działanie tych drugich. W skrajnym przypadku przeciążenie serwera prowadzi do problemów z funkcjonowaniem strony internetowej. Przeciągające się awarie skutkują z kolei spadkiem pozycji w wyszukiwarkach.

Usługi hostingowe dla pozycjonerów

Oprócz standardowych serwerów współdzielonych, do dyspozycji specjalistów SEO wielu hostingodawców udostępnia dwa inne typy miejsc na strony WWW.

Pierwszy to serwer na wyłączność – prywatny. Opcja ta umożliwia dokonanie wielu własnych modyfikacji. Zasoby zostają przydzielone do danego użytkownika (jedynego). Możliwe jest uzyskanie większej liczny adresów IP. Rozwiązanie to jest polecane wówczas, gdy zadaniem specjalisty jest tworzenie stron internetowychbardzo rozbudowanych, na przykład sklepów PrestaShop, dodatkowo wspieranych przez pozycjonowanie. Na serwerze można stawiać liczne witryny zapleczowe.

Druga opcja to VPS, czyli serwer wirtualny. Cena takiego rozwiązania jest niższa niż w przypadku serwera na wyłączność. Tutaj otrzymuje się z góry założoną część zasobów serwera. Nie mogą one zostać „przejęte” przez innych użytkowników, których de facto jest i tak mniej, niż przy hostingu tradycyjnym. Warto rozważyć ten typ serwera, jeśli chce się mieć większe pole manewru.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaki serwer będzie najlepszy dla Twoich potrzeb, pomożemy Ci wybrać! Dołącz do naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy do kontaktu osobistego (Rzeszów, Przemyśl) lub telefonicznego/mailowego. Dane znajdziesz tutaj.